The Slayers - recenze

1. ledna 2007 v 16:54 | Misako |  Články - The Slayers
Lina - postrach banditů je čarodějka ze země čarodějů, kouzel, draků a podobné havěti. Lina je velmi silná čarodějka specializující se na černou magii a okrádání zlodějů. Na svůj věk je malá a hlavně polchá, což jí nikdo říct nesmí, protože by to nemusel přežít. Lina je hodně agresivní... Jednou ukradne zlodějům kořist a s ní i něco o čem neví jakou má pro čaroděje hodnotu - sošku skrývající kámen mudrců. Před loupežníky jí zachrání Gourry - vypatlané dlouhovlasé blonďaté pako bez mozku. Bude Linu považovat za malou holku a tak jí bude chtít doprovázet na její cestě do města (nevim jak se jmenuje). Na té cestě zjistí, že Lina vůbec není malá holka, že má hóóóóódně velký apetit jako on, a že je strašně nebezpečná a je schopná zničit celé město. Na jejich cestě se k nim přidá Zelgadis - vážná a mrzutá chiméra (1/3 golem, 1/3 obr, 1/3 člověk), která se ze všeho nejvíc touží po tom aby se z něj stal člověk. Chce se pomstít Rubínookému knězi Rezovi, který to způsobil. Přidá se k nim i Amelie - princezna Seyruunu, posedlá spravedlností a příšerně trhlá. společně bojují, hádají se, cestují atd. Není to nic velkého, ale maličké náznaky náklonosti by tu byli (Lina x Gourry, Zelgadis x Amelia).
Jak to dopadne?
To je jediná podstatná otázka, která vás při záchvatech smíchu napadne. A to myslím vážně. The Slayers je komedie od začátku do konce, i když ke konci je to vážnější a během příběhu se také objeví i dojemnější, vážnější a smutnější chvíle. The Slayers mají tři série:
THE SLAYERS - Týká se hlavně poznávání mezi sebou a bojováním s Rezem, kterého zabít jednou vážně nestačí, protože existují i kopie (bohužel). Ke konci se k nim přidá ještě jedna holka - Gourryho přítelkyně z dětství.
THE SLAYERS NEXT - Týká se boje s Martinou, princeznou z království, které Lina zničila. Objeví se nová postava, a to tajemný kněz Xellos, který se objeví v "pravou" chvíli. Téhle série jsem viděla jenom začátek, takže...
THE SLAYERS TRY - Objeví se dračí kněžka Fillia, která chce aby Lina zničila jednu temnou příšeru. Lina nejdříve nechce, ale potom se nechá přemluvit a tak zase začíná stereotyp, který nikdy stereotypen nezůstane, protože nudit se u jakékoli série Slayers je nemožné :-)))
image
ze všech sérii - 1. řada naše parta
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 xellos xellos | 5. března 2008 v 18:44 | Reagovat

Lina je spíš přinucena než přemluvena (rozkázala ji to ségra, ze které má Lina OPRAVDU příšerný strach, což se u ní možná může zdát nereální, jenže JE TO TAK! LINA MÁ SKUTEČNĚ Z NĚČEHO STRACH!!!)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama