InuYasha - recenze

24. prosince 2006 v 17:15 | Misako |  Články - InuYasha
Na světě existují 4 síly: moudrost,přátelství,síla a láska. Kdysi kněžka Midoriko měla tyto síly ve svém čistém srdci. Napadli ji však démoni a po týdnu vzdorování zemřela. Než se tak stalo,Midoriko spojila své srdce se srdcem démona a vznikl Shikon no Tama,klenot s ohromnou mocí. Toužilo po něm mnoho démonů,ale i lidí. Po čase se dostal k nejmocnější kněžce té doby-Kikyo. Kikyo ho chránila a zastavila v jeho krádeži i polodémona Inuyashu,který ho chtěl ukrást aby se stal celým démonem. Kikyo ho vzala takového jaký je a nezavrhovala ho. Postupem času se do sebe zamilovali a plánovali,že Inuyasha se pomocí Shikon no Tama stane plnohodnotným člověkem,Shikon no Tama se očistí a budou spolu v klidu žít. Ale démon Naraku,v minulosti člověk,to tak nechtěl,protože byl zamilovaný do Kikyo. Vzal na sebe podobu Inuyashi a zranil Kikyo. Ta z posledních sil pravého Inuyashu připoutala šípem ke stomu a chvilku po tomto činu podlehla zranění. Svou mladší sestřičku Kaede požádala ať jí spálí i s klenotem a zemřela.
V přítomnosti je Kagome Higurashi-obyčejná studentka,žijící se svým bláznivým dědečkem,maminkou a mladším bratrem Soutou v Tokyu. Její obyčejný život skončí dne,kdy jí do posvátné studny na jejich pozemku vtáhne démonka,která po ní bude chtít Shikon no Tama. Vystrašená Kagome se dostane do feudálního Japonska a tam na stomě uvidí spícího Inuyashu. Najdou ji tam vesničané blízké vesnice a tam jí kněžka Kaede řekne,že je reinkarnací její 50 let mrtvé starší sestry Kikyo. Démon se znovu objeví a Kagome uteče do lesa. Tam vzbudí a osvobodí Inyuashu. Inuyasha aby Kagome neublížil,dostane od Kaede na krk růženec,který když Kagome řekne OSUWARI stáhne Inuyashu k zemi. Nešťastnou náhodou při boji s démonem Kagome šípem roztříští Shikon no Tama na střípky,které se rozletí po Japonsku. Vydá se tedy s Inuyashou hledat všechny střípky a na jejich cestě se k nim přidá liščí démonek Shippo,perverzní potulný mnich Miroku a démonobijec se zlomeným srdcem Sango se svým kočičím démonkem Kirarou. Občas se k nim přidá Miyoga,bleší démon,který pil krev i Inuyashově otci a přijde občas s dobrou radou. V této sestavě tedy hledají střípky Shikon no Tama. Kagome se občas musí vrátit do své doby aby mohla chodit do školy a to jí působí nemalé potíže. Cestu jim ztrpčuje Naraku,který je ve sbírání střípků Shikon no Tama úspěšnější. Setkávají se i s Inuyashovým nevlastním starším bratrem Sesshoumarem a vlčím démon Kougou,který prohlašuje Kagome za svou ženu.
Dokáží překonat Narakovi nástrahy a vyjít z nich živí? Dokáží zabít Naraka? Najdou všechny střípky Shikon no Tama? Dokáží si vyznat své city Kagome a Inuyasha? Vydrží Sango neustálé perverzní chování Miroka? A co Kikyo,která byla probuzena z mrtvých a touží po pomstě?
Odpověd na tyto a mnohem víc otázek získáte pokud se podíváte na toto 167-dílné anime plné akce a hlavně citových záležitostí. Moc doporučuji, ale upozorňuji, že konec je hóódně otevřený...
Obrázek “http://i119.photobucket.com/albums/o126/Akira4an/00.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Helulilalile Helulilalile | Web | 21. února 2007 v 20:24 | Reagovat

jo tohle miluju fakt uža shipo je super a kagome taky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama